Poradnik żeglarza

Poradnik żeglarza

Ekwipunek

Drodzy Żeglarze, już na wstępie zaznaczę, że szykując się na rejs po Pojezierzach Mazurskich, trzeba zostawić w domu walizki, „szpilki”, tablety, laptopy i inne wygodnickie bajery na rzecz niewielkiego plecaka, wygodnych gumiaków i sztormiaka!

Co dokładnie powinniście zabrać na rejs?

  • do plecaka

    Odzież osobista, sztormiak/kurtka przeciwdeszczowa, klapki, buty wodoodporne (np.gumiaki), nakrycie głowy (najlepiej ze sznurkiem na szyję), rękawice żeglarskie, śpiwór, dokumenty (dowód osobisty, patent żeglarski), okulary przeciwsłoneczne (z filtrem UV), krem ochronny (z wysokim filtrem), środek przeciw komarom i owadom, żywność (produkty w plastikowych lub metalowych opakowaniach – unikamy szklanych i papierowych opakowań).
     
  • na jacht

    Szekla i zawleczki, nóż żeglarski (wyposażony w marszpikiel niezbędny do rozwiązywania mocno zaciśniętych lin oraz ostre, najlepiej zaokrąglone ostrze zdolne do cięcia lin w krytycznych sytuacjach), latarka, zapałki lub zapalniczka, klucz do szekli, ucho do przymocowania linki (aby nie utopić noża podczas pracy na pokładzie), taśma dakronowa (można nią naprawić drobne uszkodzenia żagli), wodoodporna osłona na telefon komórkowy, mapy Wielkich Jezior Mazurskich najlepiej w skali 1:100.000 lub 1:50.000 - z zaznaczonymi głębokościami, oznaczonymi niebezpiecznymi miejscami, strefami ciszy (zakaz pływania na silniku), rezerwatami gdzie występuje zakaz cumowania.

Ahoj Przygodo! Czekamy na Was!

Podziel się

Informacje o cookie

Na stronie czarter-mazury.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.